Medyczna.pl

logo-medyczna

Ważne informacje dla pacjenta

Od 2017 roku terapia medyczną marihuaną staje się coraz bardziej popularna i jest z powodzeniem stosowana u pacjentów. Wszystko za sprawą składników aktywnych zawartych w konopi, które wykazują pożądane właściwości w przypadku terapii lub leczenia wielu chorób. Należy pamiętać, że medyczna marihuana nie jest substancją pierwszego wyboru – często stosowana jest w sytuacjach, gdy wcześniej podejmowane formy leczenia okazały się nieskuteczne. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem terapii medyczną marihuaną to musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak zacząć terapię medyczną marihuaną?

Do rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną konieczna jest wcześniejsza kwalifikacja – to pierwszy i najważniejszy krok. Z tego względu każdorazowo o rozpoczęciu leczenia decyduje lekarz posiadający doświadczenie oraz dodatkowe uprawnienia w tej dziedzinie. Nie wiesz, czy ze swoją historią choroby kwalifikujesz się do terapii medyczną marihuaną? Istnieje wiele jednostek chorobowych, dla których taki sposób leczenia może być korzystny. Aby upewnić się, czy dany przypadek znajduje się w spisie, przygotowaliśmy przejrzystą listę, dzięki której z łatwością sprawdzisz możliwe wskazania.

Czy kwalifikuję się do terapii medyczną marihuaną?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami korzystając z formularza online. Podaj niezbędne informacje, a lekarz zadzwoni do Ciebie nawet w ciągu 30 minut. Lekarz odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i przeprowadzi kwalifikację do terapii medyczną marihuaną.

Kwalifikacja do terapii medyczną marihuaną

To niezbędny etap, który obejmuje wywiad medyczny oraz zapoznanie się z historią choroby pacjenta. Pomocna może okazać się również wcześniejsza dokumentacja medyczna (jeśli jest dostępna) oraz dodatkowe informacje m.in. dotyczące obecnie przyjmowanych leków. Na tej podstawie lekarz podczas e-konsultacji przeprowadzi właściwą kwalifikację do rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną. To także czas, w którym pacjent otrzyma odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Pozytywna kwalifikacja do terapii medyczną marihuaną jest jednoznaczna z otrzymaniem e-recepty.

E-recepta na medyczną marihuanę

Kwalifikacja do terapii medyczną marihuaną miała przebieg pozytywny i masz już e-receptę – co dalej? Marihuanę medyczną możesz kupić w każdej aptece, jednak zazwyczaj nie jest to substancja stale dostępna na stanie. Warto zatem uprzednio zadzwonić i upewnić się, czy dana apteka jest właściwie zaopatrzona. Kontynuacja terapii medyczną marihuaną wygląda inaczej, głównie z uwagi na fakt, że kolejna kwalifikacja nie jest już konieczna. Jak uzyskać e-receptę na medyczną marihuanę? Wystarczy, że umówisz kolejną wizytę, a lekarz przeprowadzi wizytę i wystawi ponowną e-receptę.

Kontynuacja terapii medyczną marihuaną?

Jak wygląda terapia marihuaną medyczną?

Najczęściej stosowaną postacią medycznej marihuany jest susz z konopi, który może zawierać zróżnicowaną ilość poszczególnych substancji aktywnych. Jest to możliwe dzięki wielu różnorodnym odmianom medycznej marihuany. W zależności od choroby czy dolegliwości, lekarz może dobrać właściwą dawkę, jak również częstotliwość stosowania, a to bardzo pożądane. Jednak dla pacjentów pierwszorazowych zetknięcie z suszem może rodzić pytanie – jak stosować susz z konopi? Podczas e-konsultacji lekarz przybliży szczegóły, a więcej informacji znajdziesz również w poniższym poradniku.