Medyczna.pl

logo-medyczna

Terapia marihuaną medyczną – wskazania

Marihuana medyczna dzięki swoim licznym właściwościom terapeutycznym i leczniczym znajduje szerokie zastosowanie w przypadku wielu dolegliwości. Co więcej, substancje aktywne zawarte w cannabis wykazują działanie nawet w przypadkach, gdy dotychczasowe środki nie przynosiły efektów. Istnieje również wiele ciężkich chorób, w których przebiegu medyczna marihuana stosowana jest od lat. Nic więc dziwnego, że świadomość dotycząca możliwości marihuany leczniczej w medycynie stale wzrasta – nie tylko wśród społeczeństwa, ale także lekarzy specjalistów oraz naukowców.

Poniżej zamieszczamy wszelkie niezbędne informacje dotyczące możliwych wskazań do terapii lub leczenia medyczną marihuaną. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo to lekarz decyduje o możliwości włączenia medycznej marihuany lub jej pochodnych do leczenia danego pacjenta.

Aby rozpocząć terapię składnikami aktywnymi THC i CBD niezbędne jest przejście przez specjalistyczną kwalifikację lekarską. W jaki sposób? Koniecznie zajrzyj do naszej bazy wiedzy na ten temat.

W jakich chorobach pomaga medyczna marihuana?

Od dotkliwego bólu, aż po ciężkie choroby o różnym podłożu – już na chwilę obecną spis jednostek chorobowych, w przypadku których możliwe jest zastosowanie medycznej marihuany, obejmuje wiele pozycji. To jednak nie wszystko, ponieważ nadal trwają liczne badania, dzięki którym obszar terapeutyczny i leczniczy dla medycznej marihuany stale się poszerza. Z tego względu poniższa lista zawiera jedynie najczęstsze dolegliwości i choroby, dla których dopuszczone jest stosowanie medycznej marihuany w celach leczniczych i terapeutycznych.

Leczenie bólu

Przewlekły ból

Ostry ból

Ból pooperacyjny / powypadkowy

Migrena

Ból przeciążeniowy zlokalizowany w układzie kostnym

Ból nowotworowy

Ból neuropatyczny

Ból w przebiegu chorób zapalnych

Zespoły autoimmunologiczne

Medycyna wewnętrzna

Cukrzyca

Nadciśnienie

Choroby tarczycy

Choroba wrzodowa

Refluks

Zapalenie trzustki

Onkologia

Ból nowotworowy

Leczenie paliatywne

Leczenie pomocnicze

W przebiegu chemioterapii

W przebiegu radioterapii

Neurologia i Neuropsychiatria

Otępienie

Choroba Alzheimera

Zespół Touretta

Zespół Aspergera

Padaczka

Migrena

Pokrewne bóle głowy

Choroby neurodegeneracyjne

Choroba Huntingtona

Choroba Parkinsona

SM

SLA

Neuromodeling

Dermatologia i reumatologia

Łuszczyca

RZS

AZS

Alergia

Świąd

Zwyrodnienia kości i stawów

Stany zapalne kości i stawów

Osteoporoza

Inne

Jaskra

Niedożywienie

Wyniszczenie

Endometrioza

Zespół zmęczenia

Czy kwalifikuję się do terapii medyczną marihuaną?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami korzystając z formularza online. Podaj niezbędne informacje, a w ciągu 15 minut zadzwonimy do Ciebie. Lekarz odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i przeprowadzi kwalifikację do terapii medyczną marihuaną.